Chronogramy Maćka Jurkowskiego-Lukas

Mamy szczęście być od wielu lat przyjaciółmi Maćka Jurkowskiego-Lukas i jest nam ogromnie miło poinformować wszystkich, że najnowsze efekty jego artystycznej pasji są do zobaczenia w siedzibach T3 Atelier w Krakowie, Katowicach i Warszawie. Ale oddajmy głos samemu artyście.

„Autorska technika Macieja Jurkowskiego-Lukas opracowywana od 2006 roku. Jest połączeniem wiedzy technologicznej autora i praktykowanych przez niego technik plastycznych.

Technika polega na obróbce chemicznej i mechanicznej tafli lustrzanych, na których następnie artysta maluje obraz, nazwany chronongrafem, transportuje go w przypadkowo wybrane miejsca i oświetla. Twórca łączy opracowany obraz statyczny z obrazem odbitej w lustrze otaczającej przestrzeni oraz dynamicznym obrazem projekcji filmowej. Nałożone na siebie, podczas spektaklu, trzy obrazy powodują absolutnie niepowtarzalną sytuację, a w efekcie działania powstają rejestrowane fotograficznie chronongramy. Na koniec artysta często nadaje chronongramom ostateczny efekt nanosząc ręcznie warstwy tuszu i tłocząc ich partie przy użyciu prasy. Technika ta jest połączeniem grafiki, malarstwa, filmu, fotografiki i rysunku. Co istotne autor odrzuca zupełnie użycie graficznej obróbki komputerowej.

Nazwa techniki powstała w wyniku połączenia wyrazu chronon (hipotetyczny kwant czasu) z wyrazem graphein (gr. rysować), co oznacza rysowanie w ułamku chwili. Jest to odniesienie do życia i przemijania. Ze względu na delikatność szkła Autor mówi o chronongramach - "obrazy kruche jak życie". Artysta w chronongramach połączył świat realny ze snem.”

W siedzibach naszej firmy można zobaczyć wybrane, przykładowe prace Maćka. Gdy kogoś tak jak nas oczarują (a nie znamy osób, które po obejrzeniu na żywo nie oczarowały), może zamówić i mieć swój wymarzony chronogram w wybranym rozmiarze.

 

Więcej o autorze i o jego chronogramach znajdziecie na http://www.jurkowski-lukas.com/

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielka wyprzedaż

Duże zmiany na ekspozycji
wielka wyprzedaż, 
rabaty -50%, -70%.

Produkty firm: Furniko, Vank, LD Seating, Vitra, Noti i wielu innych.

Zobacz produkty na wyprzedaży na naszym koncie na OLX.

Projekty wnętrz

Pytaj o kompleksowy projekt wnętrz.

Nasi przyjaciele - linki

 

T3 VR
Rzeczywistość wirtualna, virtual reality. Zastosowanie wirtualnej rzeczywistości w projektowaniu. Prezentacje w wirtualnej rzeczywistości.

    

BarcelonaConcept 
Ambasador hiszpańskiego designu w Polsce.

 

Kraków

ul. Parkowa 11
tel.: + 48 12-345-06-80
tel.: + 48 12-345-06-81
krakow@t3atelier.com 

Katowice

ul. Bpa Bednorza 19
tel.: + 48 32-203-93-84
tel.: + 48 32-203-94-43
katowice@t3atelier.com 

Warszawa

ul. Śnieżna 4
tel.: + 48 22-244-37-55
warszawa@t3atelier.com 
 

T3 Inwest